Tak tohle nikdo nečekal

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 2. 4. 2023
Název podniku : Meteorit cup
Gbely (SVK)
Kategorie : Hobby MX1
Celkové umístění:  3. místo

 

Tak jsme celkem nečekaně vyrazili na první závod letošní sezóny. Nebylo to totiž původně vůbec v plánu a nejlepší na tom všem bylo, že to celé byl nápad týpka, který se na to nakonec vykašlal 🙂 No… Ranní vstávačku jsme si teda dali jen ve třech spolu s Ondrou Svědíkem. K tomu ještě musím zmínit to shánění licence na poslední chvíli, aby se vůbec oba závodů mohli zúčastnit. Platí tady takové jednoduché pravidlo: „co můžeš udělat dneska, odlož na zítra“. Ale v klidu, já se tím řídím taky 🙂

 

Teď už k závodům. Do tréninku najížděli hobíci jako první. V tu chvíli docela mrholilo, takže to nebylo úplně příjemný (nakonec mrholilo průběžně celé dopoledne). Martin jezdil na místní trati poprvé, tak se hlavně seznamoval s terénem. Hned v úvodu kvalifikace spadl jeden z jezdců a vážně se zranil, bylo proto nutné jízdu úplně přerušit a opakovat ji. Martin ale kvůli tomu nestihl ani jedno rychlé kolo a vyjel si 12. místo.

 

Pak přišla rozprava a docela solidní deštík, takže to měli před první rozjížďkou pěkně nalitý. Naštěstí aspoň těsně před jízdou pršet přestalo. Pak ale přišlo něco, co jsme nikdo nečekal. Martin konečně pořádně odstartoval a po první zatáčce se pohyboval kolem 6. místa. Po chvíli mu to ale uklouzlo, spadl a propadl se tak do poloviny všech závodníků. Nasadil stíhací jízdu a postupně se prokousával dopředu. Potom ale přišel další pád, propad a s tím i další prokousávání polem dopředu. Nakonec z toho vyšlo 7. místo v MX1.

 

Start do druhé rozjížďky vyšel opět skvěle. Tentokrát vystřelil dokonce na 3. místě. Okamžitě tedy využil příležitosti a postupně se probojoval až na čelo závodu. Několik kol celé startovní pole vodil, pak ale přišla únava a dle jeho slov mu prostě došlo „magi“. On se ale nevzdal a bojoval dál, i když nakonec se před něho dva závodníci dostali. Jeden z nich však jezdil na dvěpade, takže v MX1 Martin nakonec získal 2. místo v jízdě. Celkově to dalo dokonce na trojku, takže šlo o první bednu v těch „velkých motorkách“.

 

Jsem a jsme nesmírně nadšení! Neskutečný pocit vidět ho zase bojovat a nevzdávat se (k tomu ty parádní starty). U té druhé jízdy mi i slzička ukápla. Za tu zimní přípravu a celý takový všelijaký minulý rok si to fakt zaslouží. Takže děkujeme Svěďovi, že Martina nakonec ukecal a na tyhle závody jsme i přes to všechno vyrazili společně.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY