Šponar závodil v Telči

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 11. 5. 2024
Název podniku : Jiromoto cup
Telč
Kategorie : Open
Celkové umístění:  5. místo

 

Na závody vyšlo krásné počasí a trať byla v ideálním stavu. V kvalifikaci mi to však stačilo pouze na 6. místo. Po horších startech na předchozích závodech jsem si vypnul kontrolu trakce a bylo to velmi znát. V první jízdě jsem byl po startu na 3. místě, v koleji mi to však nevyšlo a propadl jsem se na 4. místo za Schedera. Málem mě předjel i Chmelík, tomu jsem se však dokázal ubránit. Po pár kolech mě však překonal také a usadil jsem se na 5. místě před Novákem. Svoje místo jsem si však pohlídal až do cíle.

 

Do druhé jízdy se zadařil start na 4. místě, přičemž na mě od začátku zezadu dotíral Chmelík. Po několika kolech mě předjel, avšak nevzdal jsem se a zabojoval. Po dvou kolech jsem se opět na chvíli dostal před něj, avšak předjetí mi ihned vrátil. Takto se mi to povedlo ještě 1x, avšak místo jsem opět neudržel. Při dalším stíhacím pokusu jsem málem zahodil motorku v kolejích, které jsem netrefil, a Chmelík mi nepatrně ujel. Ztrátu jsem už nezvládl dohnat, pohlídal jsem si tedy opět 5. místo.

 

Co mě však na závodech naštvalo, tak chování některých lidí. Přijeli jsme den předem a po domluvě s dalšími jsme do depa dorazili mezi prvními. Drželi jsme místo pro dalších 5 aut (včetně týmového kolegy), takže byl potřeba nějaký prostor. Zapáskoval jsem nám místo, což se běžně děje na každých závodech! Opravdu jsem nečekal, že s tím ihned po našem příjezdu bude mít někdo problém, a to navíc týmový kolega z Regionu. Opravdu mi nepřijde vhodné, aby máma týmového kolegy pořvávala z auta na moji přítelkyni něco ve stylu „nečum“, a pak celá parta z jejich strany neustále velmi hlasitě za našim autem pronášela věty typu „ti si tam zabrali takový kus“; „my nemáme takové letiště“ atd. a neustále přitom házeli vražedné pohledy našim směrem a pro jistotu ani nepozdravili. Opravdu mi to bylo nepříjemné, navíc nikdo nepřišel osobně si cokoliv vyjasnit. Jsem celkem zklamaný, jak se z lidí obecně vytrácí slušnost, ještě na hobby závodech jako Jiromoto cup. Pokud si dotyční potřebují něco dokazovat, ať se jedou ukázat na republiku a mistrovat tam, tohle chování na hobby závodech opravu nemám zapotřebí.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY