Šponar v „novém“ Kostelci

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Jiromoto Vysočina cup
Kostelec nad Černými lesy
Kategorie : Open
Celkové umístění:  4. místo

 

Do Kostelce jsme přijeli již v pátek, abych si obhlédl avizované změny na trati. Zbrusu nový úsek tratě se však nakonec zapáskoval a ze závodů vyřadil, takže na trati jako takové zůstaly spíše kosmetické úpravy, jako zasypání „dvojáku“ nahoře u depa a nový výskok ze spodní části tratě. Současně bylo už v pátek večer jasné, že se bude na závody hodně prášit, jelikož byla trať velmi proschlá a kropilo se až večer.

 

V měřeném tréninku se mi zadařilo zajet 4. nejlepší čas, což na start nebyla špatná pozice.

 

Do první jízdy se mi však start vůbec nepovedl, motorka šla na zadní kolo a já musel ubrat. V zatáčce po startu jsem se to pokusil napravit podjetím soupeřů vnitřkem zatáčky, čímž jsem vše částečně napravil a dostal se na 5. místo. Během prvního kola jsem se posunul na 3. místo, avšak kolo poté mě předjel domácí Jaroslav Chromý. Následně jsem se po pár kolech propadl zpět na 5. místo, jelikož mě předjel Ivan Mosin. Nedal jsem se, zabojoval a 2 kola před cílem si vzal zpět 4. místo, na kterém jsem dojel do cíle.

 

Do druhé jízdy se mi zadařil perfektní start – holeshot. Již na konci prvního kola mě však předjel Lukáš Mohaupt, pár kol poté mě předjeli současně i Tomáš Pavlík a Jaroslav Chromý. Delší dobu jsem si držel 4. místo, ale došla mi postupně fyzička a předjel mě i Michal Ježek. V cíli tedy 5. místo. V celkovém bodovém součtu 4. místo.

 

Text: Patrik Šponar

 

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >