Šponar: „první bedna v Kostelci“

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 2. 9. 2023
Název podniku : Jiromoto Vysočina cup
Kostelec nad Černými lesy
Kategorie : Open
Celkové umístění:  3. místo

 

Do Kostelce jsem jel hlavně s tím, že musím urvat nějaké body do celkového pořadí, jelikož pouhých 6 bodů za mnou byl Richard Hrdý. Byl jsem též zvědav na nový úsek tratě, který se měl jet (nakonec se z něj však jela jen polovina). Nepřízeň počasí několik dní před závody navíc způsobila to, že v novém sjezdu a výjezdu vylezla skála.

 

V kvalifikaci jsem cítil, že bych mohl zajet celkem dobrý čas, jelikož se do Openů nahlásilo nezvykle málo lidí. To se mi potvrdilo třetím nejrychlejším časem, za což jsem byl rád.

 

Do první jízdy jsem si tedy vybíral z dobré pozice a k mému překvapení na mě zbyla branka úplně vlevo, tedy dle mě nejlepší místo na startu. I díky tomu se mi podařilo urvat po startu druhé místo za domácím Lukášem Mohauptem. Ještě během prvního kola mě předjel další domácí borec Jaroslav Chromý. Usadil jsem se na 3. místě, přičemž mě zezadu neustále naháněl Jiří Machalický následován Michalem Ježkem. Machalický však v posledním kole spadl a já si v klidu dojel pro 3. místo.

 

Do druhé jízdy se mi povedl holeshot, avšak jen krátkodobý. Zatáčku jsem probrzdil, vyjel až na krajní kolíky a přede mě se dostalo trio Mohaupt, Chromý a Machalický. Po prvním kole nám první dva ucukli a já začal zkoušet, zda mám šanci předjet Machalického. Jel však téměř stejné tempo a identickou stopu jako já, s čímž jsem měl velký problém. Různé pokusy o dostání se do šance o předjetí končily neúspěchem, až mi nakonec Machalický lehce ucuknul. Jelikož jsem věděl, že bodově mi i 4. místo v druhé jízdě bude celkově stačit na bednu, v posledních kolech jsem zvolnil a jel spíš na jistotu a udržel si 4. místo do cíle.

 

Celkově tedy nakonec 3. místo, z čehož jsem měl celkem radost. Byla to první bedna v Kostelci 🙂

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY