Špaček závodil v Prachovicích

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 19. 8. 2023
Název podniku : Jiromoto Vysočina cup
Prachovice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  7. místo

 

Téměř po dvouměsíční pauze (kdy jsem aspoň trénoval, když to šlo) jsem se společně s taťkou (Viktor Špaček), Martinem (týmový parťák Martin Pácha) a Vendy vydali na závody do oblíbených Prachovic. Celý den bylo vedro jako v pekle, ale pořadatel trať držel relativně v dobré kondici. Už v tréninku jsem cítil bolest rukou, ale trať se mi líbila. Kvalifikace se mi moc nepovedla, moje rychlá kola nebyla moc ideální a vyšel z toho 10. čas.

 

Na startu do první jízdy jsme s Martinem stáli vedle sebe. Mně se ale motorka postavila dost na zadní kolo a měl jsem co dělat, abych si neustlal. Během prvního kola jsme si několikrát vyměnili se soupeři pozice, Martin spadl a já se držel na 7. pozici. Snažil jsem se jet, ale přibližně okolo 10. minuty, když jsem tlačil na šesté místo, mi začaly docházet síly. Musel jsem zvolnit a po několika krizovkách jsem dost zpomalil a v posledním kole mě Martin předjel. V cíli 9. pozice.

 

Do druhé jízdy už jsem start vychytal a úvod závodu se mi povedl zvládnout skvěle. Už se prášilo, bylo tvrdo, a to mám rád. Pořadatel navíc zkrátil jízdu na 10 min + 1 kolo, což mi sedělo. Snažil jsem se toho využít, takže se mi podařilo soupeřům za mnou ujet a držet se na krásném 5. místě. Poslední tři kola na mě tlačil Martin, který měl po startu pád. Dal jsem do toho všechno, ale Martin je starej lišák a při posledním sjezdu tři zatáčky před cílem mě předjel. Já smekám klobouk. Každopádně pro mě v cíli 6. místo a v celkovém hodnocení 7. pozice.

 

Nakonec jsem byl se závody spokojený, chybí už jen doladit fyzičku. Děkuji kamarádům za fandění, Vendy za fotky, taťkovi za pomoc a týmu za podporu. Děkuji moc Adélce, která se mezitím, co já jezdím na závody, stará o našeho malýho. Moc to pro mě znamená.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY