Skvělá atmosféra na Vozembouchu

Jezdec: Pavel Kuneš

Datum závodu : 8. 7. 2023
Název podniku : Vozembouch
Skuhrov nad Bělou
Kategorie :
Celkové umístění:  7. místo

 

Příjemné prostředí, pěkná malá trať s prvky super-endura … to zdobí tyto závody jménem Vozembouch. Účastnil jsem se již druhého ročníku a moc jsem si to užil. Trať je motokrosová a v každé rozjížďce, která se jede na 10 minut, musí jezdec jedenkrát projet tzv. JOKER LINE. Ta se skládá z průjezdu stodolou s výskokem, paletou pneumatik, pískovištěm s kládama a s přeskokem přes traktorovou gumu.

 

Tento rok se jel jiný systém než minule, a to klasický pavouk. V kvalifikaci jsem vybojoval 8. místo, takže jsem jel proti 16.,24.,32. v pořadí. Takto jsem se dostal až do druhého kola, kde mě potkal pád a už jsem pak nestihl dohnat ztrátu. V pavoukovi smrti jsem se probil až na konečné dělené 4. – 8. místo.

 

Závody jsem si užil a moc děkuji Šárce Chaloupkové a Jirkovi Hlavovi za podařený 4. ročník. Nakonec jsme se ještě v rámci závodu zúčastnili s bráchou doplňkových rozjížděk TRAKAŘBOUCH, kde jsme společně vybojovali 3. místo. Příští rok se budu těšit zas. Děkuji také svému týmu REGION RACING za podporu.

 

Text: Pavel Kuneš

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >