Když motorka přibere 20 kg

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 29. 7. 2023
Název podniku : Slovácký Pohár
Lačnov
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  2. místo

 

Ranní tréninky byly hodně nakropené předchozími dešti, ale trati to jen prospělo. Svou nevýhodu to však mělo. Při každé jízdě se totiž na motorku nabalilo tak 20 kg bláta. Takže to bylo hodně náročné.

 

Jakmile jsme se ale postavili na start do první jízdy, začalo znovu pršet. I tak se mi ale podařilo odstartovat na druhé pozici hned za Jiřím Pachem. Ten jel však hodně rychle a nedařilo se mi s ním držet krok. Déšť po dobu celé jízdy neustával, ba naopak ještě sílil na intenzitě a trať se tak během jízdy změnila na potoky a jezera. Kupodivu se mi dařilo jet stabilně a v půlce jízdy se mi podařilo Jirku dohnat a předjet. První pozici jsem pak už udržel až do cíle jízdy.

 

Start do druhé jízdy jsem hodně pokazil a ocitl se někde na desáté pozici. Trať už nebyla tak mokrá jako v první jízdě, ale pořád hodně klouzala. Takže se mi nedařilo jet tak rychle, jak bych si přál. I tak jsem se po jednom kole dostal za druhého Šušku. Ten jel ale hodně dobře a nedařilo se mi s ním držet rychlost, natož ho předjet. Byl jsem tedy rád, že jsem do cíle svou třetí pozici vůbec udržel.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >