Shozená motorka = o 6 koníků víc

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 27. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Trutnov
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  8. místo

 

Druhý víkend v řadě na závodech. Zase ,,Jari cup” a tentokrát v Trutnově. Tamní trať mi posledních pár let nějak nesedí, ale na motorku jsem se těšil. V depu jako vždy s taťkou, Martinem, Vendy a přidal se i Erik. Počasí krásné letní, trať nepřipravená a nakropená až až.

 

Ještě jsem ani nevyjel do tréninku a motorka už byla na zemi. Jak se to stalo, nevím… Zeptejte se Martina 😁

 

No, ale k závodům… do kvaldy jsem najel déle a bylo to dost mokré. Docela mě to bavilo a po jednom výletu z tratě jsem si našel místo a dal pár rychlých kol a byl jsem překvapený ze 7. místa. Čas jsem potom ještě vylepšil, ale o místečko jsem se propadl na 8. místo.

 

Start do první jízdy nebyl nic moc a k tomu se ještě přidala srážka se soupeřem. Pak jsem se chvíli nemohl dostat do tempa, následně se mi podařilo propracovat na 8. místo. Dotáhl jsem se i na sedmé, ale nemohl jsem najít místo na předjetí a navíc jsem měl plnou pusu bahna a kamení, což jsem spolykal a měl problémy s dechem. Dost jsem zpomalil s v posledním kole se propadl na konečné 9. místo.

 

Start do druhé jízdy byl skvělý, byl jsem třetí. Ve třetí zatáčce jsem se po chybě soupeře dostal až na 2. místo. Jelo se mi báječně, samozřejmě po dvou kolech mě dojeli kluci Martin a Pavel a já se poroučel na 4. místo. I to bylo super. Jenže pak jsem si špatně naplánoval předjetí jezdce okolo a vylétl z tratě, propadl jsem se a dost vypadl z tempa. Velká škoda zakončená 8. místem v cíli.

 

Trutnov byl pro mě tedy lehké zklamání, ale moc bodů jsem neztratil. Moc děkuji Adélce, že mě podporuje. Děkuji Vendy za fotky a pomoc s motorkou. Děkuji rodině a týmu za podporu.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >