Radost z vítězství k nezaplacení

Jezdec: Matěj Stuchlík

Datum závodu : 27. 4. 2024
Název podniku : MX tratě
Vranov u Brna
Kategorie : Amatér
Celkové umístění:  1. místo

 

V sobotu se jely další závody seriálu MX Tratě. Po zrušeném Karlíně se závody konaly ve Vranově u Brna. Od rána nám přálo hezké počasí a trať byla dobře připravená. Startoval jsem v kategorii Amatér.

 

Trénink a ani kvalifikaci jsem ale nějak moc dobře nezajel, protože nás na trati bylo skoro šedesát jezdců a nedalo se zajet nějaké rychlejší kolo. Jezdil jsem okolo 20. místa. Později nás rozdělili do dvou skupin.

 

Startovali jsme z plného roštu a start první rozjížďky se mi povedl úplně super. Jel jsem vepředu a ještě v prvním kole jsem se dostal na 1. pozici, a tu jsem stále držel. Po odjetí větší poloviny rozjížďky byl však závod přerušen z důvodu zranění jednoho závodníka, ale pořadí platilo, a tak jsem bral 1. místo.

 

Druhá rozjížďka se konala na už dost rozbité trati. Po startu jsem se pohyboval okolo 8. místa, ale po dost náročném boji jsem dojel na 3. místě. Dohromady mi to bodově vyšlo na 1. místo celkově, z čehož jsem měl obrovskou radost. Děkuji všem, kteří mi fandili a už se těším na další závody.

 

Text: Matěj Stuchlík

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >