První bedna na dváce

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 24. 6. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Bělá u Jevíčka
Kategorie : AMA MX2
Celkové umístění:  3. místo

 

Další závod Chalupa cupu se konal v Bělé u Jevíčka. Tuto trať znám z předchozích let. Trénink tedy proběhl v pohodě. V kvalifikaci už jsem zatáhl a vyšlo z toho 2. místo.

 

Do první jízdy nám docela zapršelo a trať byla uklouzaná, jelikož se nevyjeli žádné koleje. Po startu do první jízdy jsem se pohyboval okolo 5. místa, což bylo super. Postupem času jsem se vypracoval na 3. místo, a tak i dojel do cíle.

 

Start do druhé jízdy jsem ještě vylepšil, měl jsem dobrou reakci a vypálil ze startovacího zařízení. Asi po 2 kolech jsem se dostal na 3. místo, na kterém jsem jezdil celý závod. V posledním kole jsem dojel druhého závodníka a v cíli to bylo velmi těsné.

 

Nakonec to dalo na celkové 3. místo, čímž jsem si připsal svoji první bednu na stopětadvacítce, takže jsem byl nadšený.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >