Provazník: „je o co bojovat“

Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 26. 5. 2024
Název podniku : Supermoto S1GP
Tramatza Sardegna (ITA)
Kategorie : S1
Celkové umístění:  13. místo

 

Páteční tréninky mě moc bavily a po jejich odjetí pršelo. Přejímky jsme stihli jen tak tak a padaly doslova trakaře. V noci na sobotu mě několikrát vzbudila bouřka a blesky, občas se okolo na dvě vteřiny úplně se rozsvítilo. Už jsem nevěřil, že bude terén sjízdný pro supermoto. Voda z dráhy stekla a nakonec byl terén v top kondici.

 

Tréninky jsem zajížděl okolo P7 a P8. Byl jsem spoko, že jsem ve hře. Kvalifikace pak až 11. místo, což bylo po časech v trénincích zklamání, ale bylo to tak.

 

Start do první jízdy dobrý, ale v první zatáčce šlo mnoho pilotů mimo trať. Já jsem byl bohužel mezi nimi. Tím se ostatním otevřela cesta k úspěchu a já spolu s dalšími bojoval zezadu. Výsledek P12 byl z posledního místa vlastně úspěchem. Dokonce i Francouz Bonnal dojel za mnou. Předjíždět prostě nebylo jednoduché.

 

Start do druhé jízdy okolo P13 a v cíli také P13. Jelo se vyrovnaně a s jezdci, kteří jedou podobně, je manévr předjetí moc těžký.

 

Do třetí jízdy start okolo P11 a v cíli po Joker lap také P11. Rychlost byla cca na 1-2 pozice dopředu, ale bohužel Joker jsem zvolil cca šest kol před cílem a to nebyla moc dobře zvolená taktika.

 

Po všech jízdách vezu domů ze Sardinie P13, což bylo jedno z nejhorších možných umístěni, ale stalo se 🙉 V celkovém hodnocení držím 10. místo, což nebude do konce roku jednoduché udržet, ale za svým si jdeme. Stejně jako cca osm dalších pilotů, kteří chtějí být v top 10. Je o co bojovat.

 

Text: Erik Provazník

 

Další REPORTY