Provazník a první dojmy z GP

Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 30. 4. 2023
Název podniku : GP Supermoto
Busca (ITA)
Kategorie : S1
Celkové umístění:  15. místo

 

V tréninku se sešlo 35 jezdců, ale do závodu postupovalo pouze 32. Součástí byla i jízda v Last change, a to dokonce při mrholení. Já jsem se naštěstí kvalifikoval hned ze skupiny do nejlepších 20ti pilotů a last change jsem díky tomu o posledních 12 míst jet nemusel… ušetřil jsem tím síly i pneumatiky.

 

Celá sobota probíhala ve stylu: trénink, trénink, kvalda a první závod. Neděle zase byla ve stylu: trénink, druhý závod a třetí závod.

 

První závod se v sobotu odjel na suchu. Umístil jsem se na 15. místě. Druhý závod následoval v neděli, ale to už se jelo na mokru. Zajel jsem 13. místo. Třetí závod se konal také v neděli a stejně to bylo i s mokrem. Po startu jsem se půl rozjížďky držel na 9. pozici… pak jsem si ale přebrzdil přední kolo před zatáčkou a vylétl z dráhy… Naštěstí vše proběhlo bez pádu. Stálo mě to však 5 pozic… I přes Magnes life strong jsem navíc v posledních třech kolech chytl obrovskou křeč do nohy a ztratil tím ještě jednu pozici… Do cíle jsem tak dojel na 15. místě.

 

Jsem ale rád, že jsem v pořádku dojel domů. Byl jsem totiž tak nadopovaný adrenalinem, že jsem po odjetí GP v něděli jel na jeden zátah až k domovu (1300km). V pondělí v 6:30 už jsem stál doma u dveří.

 

Děkuji L30 RACING, rodině a sponzorům. Moc se těším na další závod, který se uskuteční v Sardinii.

 

Text: Erik Provazník

 

 

Další REPORTY