Když se kousneš i přes bolest

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 23. 4. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín II
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Na závody do Dalečína jsem se těšil. Po ranním příjezdu na trať bylo hned patrné, že to všechno organizátoři pěkně přichystali a já se těšil na trénink. To jsme byli ještě spojení s kategorií OPEN, což mi ale vůbec nevadí. Trénink proběhl podle mých představ a na motorce jsem se cítil skvěle.

 

Kvalifikace proběhla nad moje očekávání. Snažil jsem se zajet rychlé kolo, ale moc se mi to nedařilo, protože jsem pokaždé někoho dojel. Při posledním kole jsem se však chytl rychlejšího jezdce, a to mi pomohlo v kvalifikaci obsadit 1. pozici.

 

Start do první rozjížďky nebyl špatný, pohyboval jsem se někde kolem půlky startovního pole. Na nic jsem nečekal a začal soupeře rychle stahoval. Asi v půlce jízdy jsem se propracoval na 2. pozici a začala stíhací jízda soupeře, který měl obrovský náskok. Nevzdal jsem to a každé kolo se přibližoval blíž a blíž. Zbývaly tři minuty a já soupeře stáhl, kdy jsme jezdili kolo na kolo a já zaútočil. Předjížděcí manévr proběhl podle představ a já poslední tři kola vedl celé startovní pole za sebou a do cíle jsem si dovezl krásné 1. místo.

 

Start do druhé rozjížďky už se tak nepovedl a já začínal na úplném konci startovního pole. Na nic jsem nečekal a začala opět stíhací jízda. Dařilo se mi rychle prokousávat dopředu. V půlce rozjížďky jsem se dostal na 2. pozici a o kolo později jsem se dostal za záda soupeře, se kterým jsem sváděl boj v úvodní jízdě. Při prvním útoku jsem na jednom ze seskoků trefil nohou neznámý předmět na zemi. Hned jsem ucítil silnou bolest nohy a byl proto nucen zvolnit. Bolest sílila a zhoršovala se a já si nebyl jist, zda to zvládnu. I přes silnou bolest nohy jsem si soupeře dvě kola načítal, a pak úspěšně zaútočil. Když jsem se dostal na 1. pozici, udělal jsem si menší náskok a už si jen hlídal svoje 1. místo. Cílem jsem projel v bolestech ale jako první.

 

Celkově jsem se tedy umístil také na 1. pozici. Závody jsem si užil, a těším se na další.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY