Pravá podstata veterána naplněna

Jezdec: Tomáš Fogl

Datum závodu : 10. 6. 2023
Název podniku : Classic motocross
Trutnov
Kategorie : Pre 03 (moto od 1997 do 2003)
Celkové umístění:  2. místo

 

I navzdory potlučených zad jsem se v pátek večer rozhodl, že sobotní závody classic motocross vyzkouším. Koneckonců jsem si i právě kvůli těmto závodům pořídil moji Hondu z roku 2000.

 

Ranní trénink a kvalifikace byla v duchu rozhýbaní zad a zjišťování, co vše si můžu dovolit.

 

Start do první jízdy na nakropené trati se kvůli pádu musel opakovat. Takže jsem vyměnil brýle a hurá na start znovu. Odlepil jsem asi kolem poloviny startovního pole. Jízda probíhala v poklidu, i když jsme byli spojení s kategoriemi do roku výroby 90 a 97. Moc ty kluky neznám, a tak jsme soupeřili všichni se všema. Jízdu jsem dokončil na 3. místě.

 

Ve druhé jízdě jsem odstartoval lépe, ale díky výkonnostním rozdílům jezdců jsem jel v podstatě celou jízdu sám a dokončil ji na 2. místě. Celkově mi to dalo taky na 2. místo, takže jsem mohl jet domů spokojený.

 

Text: Tomáš Fogl

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >