Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 16. 7. 2023
Název podniku : Supermoto GP
Pleven (BGR)
Kategorie : S1
Celkové umístění:  12. místo

 

Závod nám přinesl extrémní teploty, kdy teploměry atakovaly 42° C ve stínu. Cesta do Plevenu byla tedy náročná a vysilující. Naštěstí mi při tomto závodu moc pomohl Béďa (Libor Bednář), a to jak s dopravou tak se samotnou přípravou na trati.

 

První jízda se mi nějak extra nepovedla a cílem jsem projížděl na 13. místě. Druhá jízda byla už mnohem atraktivnější. Odstartoval jsem okolo 7., 8. místa. Osmou pozici jsem dokázal držet až do střetu s Bonnalem, který nás při svém předjížděcím manévru poslal oba k zemi. Nakonec jsem dojel na 14. pozici. Třetí jízda konečně vyšla. Od startu do cíle jsem držel TOP10 a v cíli bral dokonce 9. pozici. Bylo to letos poprvé, kdy jsem si sáhl na TOP10 a doufám, že tento trend udržím i nadále.

 

Text: Erik Provazník

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >