Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 19. 8. 2023
Název podniku : Jiromoto Vysočina cup
Prachovice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  6. místo

 

Tentokrát jsme společně s Víťou a Viktorem Špačkem vyrazili na Jiromoto cup do Prachovic. Celá výprava začala už v šest hodin ráno, ale trénink měli až na desátou (podotýkám, že cesta nám zabrala něco málo přes hodinu). No co, tak jsme se na místě aspoň v klidu nasnídali a pokecali.

 

Kvůli věčně zaplněné kategorii MX1 v tomto seriálu se Martin s Víťou museli přihlásit mezi Openy, kde jich bylo dohromady pouze třináct. Trénink jeli jako poslední, takže byla trať už víceméně suchá. Místní terén je také plný kamenů, což při závodění není úplně to nejpříjemnější. Prostě to bolí… V kvalifikaci pak Martin zatáhl za plyn a umístil se na pěkném 2. místě.

 

První rozjížďka začala docela dobrým startem, kdy se Martin držel v první polovině závodního pole. Pak ale bohužel přišel pád. Rozkopaly ho díry, ujelo mu zadní kolo a už ležel na zemi. Nic vážného se mu nestalo, akorát si celkem hnusně sedřel levou ruku. Každopádně se tak propadl až na poslední místo. Na zdejší úzké trati se však téměř nedá předjíždět, takže na Martina čekala nelehká cesta vpřed. Ke konci jízdy se dostal za týmového kolegu Víťu Špačka, který ho před sebe rozhodně pouštět nechtěl. Pak však Víťovi v jednom z úseků spadla ruka z řídítek a raději zvolnil. Martin se tak posunul na 8. místo, které si dovezl do cíle.

 

Jelikož se před druhými rozjížďkami nekropilo, tak se nad tratí držel prach. Organizátor se proto rozhodl zkrátit poslední jízdu Openů o 5 minut kvůli bezpečnosti. Prý se ale ani tak neprášilo, vidět bylo, takže by se to klidně mohlo jet celé. Do rozjížďky Martin odstartoval špatně. Navíc ho v první zatáčce někdo vytlačil ven z trati, při čemž letěl až pod auto, které stálo vedle trati. Opět tedy vyjížděl z posledního místa. Byl tak naštvaný a plný energie, že by právě tady ocenil i o něco delší jízdu. Na konci se propracoval znovu až za Víťu, který jezdil na 7. místě. Spolu si to dávali pár kol a Víťa Martinovi nechtěl nic jen tak darovat. Pak ale v předposledním kole spadli dva jejich soupeři, čímž se oba posunuli zase o něco dopředu. Takže teď nebo nikdy. Martin chtěl Víťu předjet i tentokrát a v posledním kole se mu to i podařilo. Cílem tedy projížděl na 5. pozici. Ale Víťovi klobouček, držel se jako drak 🙂

 

Celkově to Martinovi dalo na 6. místo. Ale rozhodně škoda těch pádů, protože rychlost a výdrž by tam dneska byla a ve výsledku to i na to celkový druhý místo možná mohlo dát… No nic, tak třeba zase příště… Za mě to byl fajn den se skvělýma lidma a parádní náladou v depu. Co víc si přát. Příště bude zase líp.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY