Pocit úspěchu je k nezaplacení

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 17. 6. 2023
Název podniku : SMS Jižní Čechy
Votice
Kategorie : MX2 + 125ccm
Celkové umístění:  11. místo + 2. místo

 

Ve Voticích jsem již jednou byl a docela to šlo, ale přesto se mi tam moc nechtělo. V rámci tréninku jsem trochu věřil, že se sjede dobrá konkurence, a to hlavně ve dvácách. Chtěl jsem si prostě dobře zazávodit.

 

Moje kategorie 125 jela dohromady s MX1 a MX2, takže nás bylo celkem okolo 38 jezdců, což slibovalo dobrý boj o pozice. Kvalifikaci jsem zajel na 29. pozici, z čeho jsem nebyl moc nadšený. Při pohledu na časy jsem však viděl, že asi deset jezdců přede mnou je v necelé jedné vteřině, což mĕ trochu uklidnilo.

 

Do první jízdy jsem odstartoval dost mizerně, okolo 27. pozice. Dařilo se mi postupovat dopředu, ale ve třetím kole jsem upadl a opět se propadl. Nasadil jsem proto stíhací jízdu, kterou se mi povedlo dokončit na 14. místě v MX2 a na 3. místě v kategorii 125.

 

Do druhé jízdy jsem chtěl si vylepšit start, a tak jsem si vybral úplně levý rošt. No, nepřineslo to ten pravý efekt. I když jsem myslel, že už to nemůže být horší, tak bylo. Odjíždĕl jsem úplně poslední.
Asi z pocitu, že nemůžu nic ztratit, jsem nasadil dobré tempo a posouval se každým kolem o 2 až 3 pozice, což jsem ještě na dváce nezažil a musím uznat, bylo to super. Do cíle jsem v MX2 dojel na 9. místĕ a ve dvácách na 2. místĕ.

 

Celkově v MX2 mi to dalo na 11. místo a ve dvácách na 2. místo. Což bylo super. Ze závodů jsem byl dost unavený, ale měl jsem super pocit z výkonu.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >