Obklopen pocitem nostalgie

Jezdec: Viktor Špaček

Datum závodu : 8. 5. 2024
Název podniku : Memoriál Michaela Špačka
Poběžovice u Holic
Kategorie : Veterán 50
Celkové umístění:  5. místo

 

Do Holic jsem jel z nostalgie. Jako malý kluk jsme se sem totiž jezdili dívat na závody a v pozdějších letech jsem spoustu závodů na holické trati odjel. Trať už je teď ale hodně pozměněná, část je hodně technická a část je původní. Na závody se mi moc nechtělo hlavně pro to, že se jely uprostřed týdne. Oproti minulým ročníkům se sjelo dost jezdců a bylo na co koukat.

 

Z teamu Region jsem jel já v kategorii veterán a Martin Pácha v kategorii MX1. Jízda na motorce mě bavila a hned v tréninku jsem zavzpomínal na nespočet závodů a tréninků co jsem tam odjel. V kvalifikaci jsem se umístil na 9. pozici. Trať byla tvrdá a nechtěl jsem sebou hned praštit.

 

Do první jízdy jsem odstartoval třetí, moc mi to nešlo a cílem jsem projel na 8. místě celkově a ve své třídě na 4. místě. Druhá jízda vypadala podobně, start třetí a po chvilce pátý. Dlouho až do posledních kol jsem o své 5. místo bojoval. Kolo před cílem po kontaktu z jezdcem jsem však usoudil, že lepší bude neriskovat úraz a v cíli jsem byl odmávnutý jako sedmý.

 

Docela hezké závody, dobrá organizace, spousta diváků a sranda v depu. Shrnuto… krásný závodní den na tradiční trati. Celkově jsem dojel ve všech “vetoších“ sedmý a v kategorii veterán 50+ jsem byl čtvrtý. Děkuji Vendy a Martinovi, že na mě dohlédli a teamu Region Racing za podporu.

 

Text: Viktor Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >