Občas je únava silnější

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 6. 5. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Vranov u Brna
Kategorie : 125 ccm
Celkové umístění:  31. místo

 

Na další závody jsme vyrazili do Vranova, tentokrát bylo v plánu se zúčastnit Mistrovství ČR juniorů a žen. Trať nám perfektně připravili a já se těšil. V kvalifikaci jsem nakonec zajel 23. čas.

 

Start do první rozjížďky se mi nepovedl, měl jsem totiž pomalou reakci. Pohyboval jsem se proto vzadu startovního pole, ale snažil jsme se pomalu tlačit dopředu. V první půlce jízdy jsem se držel přibližně v uprostřed, jenže mi začaly docházet síly a přišel pád. Trať byla už hodně rozbitá a vůbec jsem nemohl, což mě donutilo zvolnit tempo. Byl jsem zkrátka rád, že jsem jízdu vůbec dojel.

 

Druhá rozjížďka neprobíhala vůbec lépe a opět jsem měl pomalý start. Půlku jízdy se mi dařilo držet tempo, ale pak mi znovu došly síly. Bohužel znovu došlo i k menšímu pádu. Posbíral jsem se a dojel do cíle předposlední. S výsledky jsem vůbec nebyl spokojený a do příště se budu snažit doladit fyzičku.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >