Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 20. 5. 2023
Název podniku : JIROMOTO Vysočina Cup
Prachovice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  7. místo

 

Volná sobota, takže další možnost si zazávodit. Tentokrát jsme si společně s taťkou, Lukášem Pišlem a Lubošem Krušinou, vybrali seriál Jiromoto cup, který se jel v Prachovicích. Já osobně jsem se na závody těšil.

 

Při příjezdu už zde bylo dost lidí a trať vypadala skvěle. Rozhodl jsem se jet v kategorii OPEN, která měla být nejsilnější. Chtěl jsem se svézt s rychlými kluky a jet co nejdéle, abych zjistil, jak na tom jsem. Trať byla naoraná a po deštích, co zde v týdnu byly, i dost bahnitá, a to hlavně pod kopci. Moje kategorie jela vždycky až poslední, takže jsem měl už v tréninku ideální podmínky a užíval si koleje a jízdu.

 

Kvalifikace probíhala na rychlé kolo a já v průběhu jízdy stihl zajet tři rychlá kola. Po prvním nahlédnutí do výsledků jsem jména četl odzadu, jelikož jsem nečekal nějaký dobrý čas. K mému úžasu se mi ale povedlo zajet 7. nejlepší čas ze 14ti borců, z čehož jsem měl velkou radost.

 

V první jízdě se mi podařil dobrý start okolo 3. místa, ale na rovince po první zatáčce jsem brzo ubral, protože jsem neviděl vyjeté koleje. Dost jsem se propadl a první dvě kola pro mě byla trápení. Pak jsem se sebral a propracoval se asi v 10. minutě na 8. místo a i když jezdec za mnou tlačil, udržel jsem ho až do cíle. Popravdě jsem z této jízdy neměl moc dobrý pocit a místy jsem se dost flákal.

 

Do druhé jízdy jsem opět dobře odstartoval, tentokrát jsem ale neubral a jel na 5. pozici. V prvním kole jsem přijel jako sedmý. V druhém kole jsem udělal chybu a předjeli mě dva soupeři za sebou. Přibližně od čtvrtého kola začal tuhý boj. Soupeř, který mě na začátku předjel, neměl moc dobré stopy a mně se jelo skvěle. Povedlo se mi ho předjet a maličko ujet. Poslední asi 3 kola se na mě zezadu dotáhla skupinka jezdců, která mě tlačila. Musel jsem se soustředit, abych na opravdu těžké trati plné kolejí, velkých děr a kamenů neudělal chybu, protože rychlá byla jen jedna stopa. V posledním kole jsem se už jen modlil, abych to udržel. Naštěstí se to povedlo a v cíli z toho vyšlo opět 8. místo, které jsem si ale tentokrát vydřel.

 

Celkové 7. místo je pro mě pozitivní a zároveň nostalgické, všichni víme proč. 🙂 Závody jsem si moc užil a byl to velice náročný a těžký den. Děkuji klukům za podporu a zároveň gratuluji k pódiu. Také děkuji za podporu rodině, týmu a přátelům. Vidíme se na další závodech.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >