Až v bolesti cítíš tu pravou sílu

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 13. 5. 2023
Název podniku : JIROMOTO Vysočina Cup
Štoky
Kategorie : Open
Celkové umístění:  1. místo

 

Počasí závodům celkem přálo, den předem lehce zapršelo a trať měla vesměs přijatelný povrch.
V měřeném tréninku se mi podařilo zajet druhý nejlepší čas, což byla slušná výchozí pozice.

 

Start do první jízdy byl takový nijaký a spíš zázrakem z toho bylo 3. místo. Na konci druhého kola jsem se posunul přes Michala Tesaříka na 2. místo, hned ve třetím kole jsem však přeletěl skok a při dopadu si něco udělal s pravým zápěstím. Bolest byla silná a já musel zvolnit. O půl kola dál jsem však zjistil, že dosud vedoucí Jan Dejl si zašlápl motorku v zatáčce a já se dostal do vedení. I přes bolest jsem se začal snažit, abych si alespoň udržel menší náskok, což se mi nakonec povedlo a v cíli z toho bylo 1. místo.

 

V přestávce mezi jízdami se bolest zápěstí samozřejmě rozležela, adrenalin vyprchal a já nebyl schopen se pravou rukou ani napít. Ruku jsem zkusil zaledovat, saniťáci mi zápěstí stáhli, aby neoteklo, ale stejně to nebylo ono. Bylo mi jasné, že druhá jízda bude spíš snaha o dojetí.

 

Hned na startu druhé rozjížďky jsem si však se zápěstím opět dost blbě pohnul, protože jsem se musel vyhýbat ,mým směrem jedoucímu, Dejlovi. Po průjezdu prvními pár zatáčkami z toho bylo 4. místo za Richardem Hrdým, který na Štocké trati předváděl podle mě výborný výkon. Po pár kolech se mi podařilo jej předjet, avšak za dalších pár kol jsem si opět udělal něco se zápěstím při předjíždění kolečkáře, a už jsem nebyl schopen zpět chytit rychlé tempo. Hrdý mě začal stahovat, až jsme nakonec začali opět bojovat o 3. místo. Jel jsem velmi úsporně, držel defenzivní stopu a snažil se dojet, ale nucená nepřirozená poloha pravé ruky to moc neulehčovala. Před nájezdem do posledních 2 kol jízdy mě nakonec Hrdý zdolal. Chvíli jsem přemýšlel, zda nebude lepší, když jej nechám jet a ušetřím síly i ruku. Žil jsem totiž v domnění, že Jan Dejl druhou jízdu vede, což by mu zajistilo celkové 1. místo. Nakonec jsem si řekl, že Hrdého ještě dotáhnu a v posledním kole mu to zkusím někde vrátit. Po nájezdu do posledního kola v pravé zatáčce u startu však Hrdý spadl a já se bez boje vrátil zpět na 3. místo.

 

Až po dojetí jsem v depu z výsledků zjistil, že Dejl se někdy za půlkou závodu propadl na 2. místo za Vojtěcha Stodolu, který druhou jízdu vyhrál. Dejla totiž úmyslně vytlačil mimo trať kolečkář na čezetě – stejný jezdec, který mi v první jízdě vehementně odmítal uhnout i přes hlasitá upozornění, že jsem jej dojel. S tímto zamotáním výsledků mi nakonec celkové pořadí vyšlo na 1. místo, z kterého jsem byl nadšený!

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >