Dolní Heřmanice
Kategorie : MX2
Celkové umístění:  25. místo

Heřmanice mi vcelku vyhovují a byl jsem je již několikrát letos zkusit, tak jsem doufal, že by mi to mohlo sedět… Do seznamováku a následné kvalifikace mě potkala komplikace s motorkou a bohužel jsem ji musel vyměnit, což nebylo ideální a po této výměně jsem zajel celkově 30. kvalifikační čas.

Do první jízdy bylo už vše v pořádku, podařilo se mi odstartovat okolo 24. pozice. Bohužel se mi nedařilo držet tempo a postupně jsem nějaké pozice ztratil a propadl se na 28. příčku, ale ke konci soupeři začali ztrácet a já nějaká místa získal. Jízdu jsem dokončil na 25. pozici.

Druhá jízda byla velmi podobná. Start okolo 25. příčky, propad až na 30. místo, po polovině závodu postupně posun o nějaké pozice. V závěru posledního kola jsem udolal ještě dva jezdce přede mnou a cílem jsem projel na 26. pozici.

Celkově jsem obsadil 25. pozici. Trochu jsem doufal, že bych mohl urvat nějaký ten bodík, ale plný rošt 40ti jezdců a silná konkurence (nejenom česká) mě trochu uzemnila – musím makat. Uvidím, jak to půjde na dalším závodě v Dalečíně.

Text: Miroslav Kučera

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.