Náš „foto-jezdec“ to málem nepřežil

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 25. 5. 2024
Název podniku : Jiromoto cup
Prachovice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  11. místo

 

Vyrazili jsme společně s taťkou na závody Jiromota do Prachovic. Tamní trať máme v oblibě, jelikož je zde vždy skvělá atmosféra, dobrá klobása a krásně prašná trať. Proto nám taky při příjezdu hnedka spadla brada, když byla trať hluboká a dost mokrá.

 

Bylo teda lepší i kvůli bezpečnosti vynechat trénink, takže na trať jsem se dostal až ve 12 hodin. V kvalifikaci už terén vypadal trochu lépe a až na jeden úsek, který mi dělal dost velké problémy, se mi trať i líbila. V nejsilnější kategorii OPEN se nás sjelo 16 a já v kvaldě zajel 14. čas.

 

Na start první rozjížďky mi to šel taťka ušlapat, ale na zacvaknutí pomocníka startu už jsme oba zapomněli😁 No, i přesto start nebyl nejhorší a já se pohyboval na hraně desítky. První kola jsem hledal stopy, a pak jsem cuknul klukům za mnou a jezdil na 12. místě. Jelikož konkurence byla veliká, malým cílem bylo nedostat kolo od kluků z velkého mistráku, co jeli vepředu. Kolo jsem nedostal a navíc se v posledním kole srazili dva soupeři přede mnou a oba odstoupili. Pro mě to znamenalo 10. místo v cíli.

 

Do druhé jízdy už příprava dopadla v pořádku a start byl až na malé podsmeknutí dobrý. Jel jsem někde kolem osmičky. Trať mi seděla a užíval jsem si jízdu. Do desáté minuty jsem držel vysoké tempo, na které jsem dále už neměl a dva soupeři mě po mých chybách předjeli. Dost jsem pak vypadl z tempa. Nakonec jsem byl ale poslední, co nedostal kolo, takže jsem si dal na závěr ,,foto kolečko pro fanoušky”, u čehož jsem se malém zabil 😁 V cíli 11. místo.

 

Závody hodnotím kladně… rozbitá a kolejnatá trať + velká konkurence = skvělý trénink. Děkuji rodině a teamu za podporu. Taťkovi za super závodní den a jeho pomoc na závodech si je užít.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY