Mokro, sucho, mokro, sucho ….

Jezdec: Libor Bednář

Datum závodu : 2. 6. 2024
Název podniku : MMČR Supermoto
Vysoké Mýto
Kategorie : S3 Veteran Cup 50+
Celkové umístění:  3. místo

 

Druhý závodní víkend ve Vysokém Mýtě, co se týče počasí, se opravdu nevyvedl. Sobotní trénink byl ve znamení deště a až odpoledne se počasí umoudřilo. Užil jsem si až poslední dva tréninky, kde se konečně jel i terén, který byl naprosto idoš!!!

 

Nedělní ráno…opět déšť! Kvalifikaci jsme si dali na mokrých gumách a překvapivě jsem ji zajel dobře, možná nad očekávání dobře.

 

První závod se jel za sucha, ale pouze asfalt, protože terén byl stále nesjízdný. Podařilo se mi zajet osmé místo napříč kategoriemi a dvojka ve své kategorii, super!

 

Druhý závod…zase voda! Do startu zbývalo pár minut, sluníčko se opíralo do mokrého asfaltu a rozhodnutí, jaké obutí zvolit bylo opravdu těžké. Nakonec jsme všichni zvolili mokré gumy, jenže při bleskovém přezutí jsem zjistil, že se mi vysypalo ložisko v předním kole. Nebyl ale čas na přezutí gumy na jiný ráfek, takže jsem musel jet na suchých gumách!!! Na vodě???

 

Nešlo to, každé přidání znamenalo smyk a taky se stalo, už v zaváděcím kole jsem si dal parádního „hasana“. Závod jsem musel prodat a pokorně kroužit hodně vzadu. O to víc mě překvapilo zjištění, že to stačilo na celkové 3. místo díky dobré první jízdě. Tak příště snad už konečně bude sluníčko…

 

Text: Libor Bednář

 

Další REPORTY