Název podniku : S1GP
Sankt Wendel (DEU)
Kategorie : S1
Celkové umístění:  15. místo

Jednalo se o městský závod, na který dorazilo okolo 15ti tisíc diváků… neskutečný zážitek. Dohromady se přihlásilo okolo 300 motocyklů. V mojí kategorii S1 GP bylo 45 pilotů a do závodu jich šlo 34. Závod Last chance vypadal dramaticky. Já jsem se naštěstí kvalifikoval na první dobrou a do závodu Last chance jsem tedy nemusel.

Samotný závod byl divoký už tou atmosférou a tím že to byl svět plně obsazený piloty i diváky. Kvalifikoval jsem se na 16. pozici. Na startu první rozjížďky se vytvořil chuml pilotů, ve kterém mi po nečekaném zastavení zhasla motorka. Začínal jsem na 29. místě a postupně se propracoval na 16. místo. Za mě úžasná jízda.

Ze začátku druhé rozjížďky jsem jezdil okolo 15. pozice. Vlastní vinou jsem však najel na vnitřní apex zatáčky, který nadlehčil motocykl a už jsem ležel. Nakonec jsem pak dojel na 18. místě.

Ve třetí závodní rozjížďce mi to konečně sedlo… nezkazil jsem to já, ani nikdo jiný. Dokázal jsem pojet legendy jako je DEITENBACH a další skvělý piloty. Jízda mi opravdu vyhovovala a já ze sebe tak mohl vydat maximum.

Celkově mi to dalo na 15. místo, s čímž jsem byl moc spokojený. Velké díky teamu REGION RACING, teamu L30 Racing a rodině!!!

Text: Erik Provazník

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.