Kovové hřeby, defekt a velká arogance

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 27. 5. 2023
Název podniku : Moravské Drapák
Horní Město
Kategorie : Open
Celkové umístění:  5. místo

 

Na této trati jsem byl poprvé a nevěděl jsem tedy, co zde čekat. Dráha jako taková nebyla vůbec špatně natahaná, avšak více pozitiv jsem na ní nenašel. Povrch tratě byl doslova šílený – na kamenolom si člověk už zvykl z jiných závodů. Tady k tomu ale přidali navíc kovové hřeby, háky a různé jehle, což se normálně válelo na trati a někde to z ní muselo vyloženě i trčet. Jinak si nedokážu vysvětlit, že jsem v měřeném tréninku píchnul takovým stylem, že mi něco prorvalo zadní drapák skrz, duší oboustranně skrz a ještě to roztrhlo i těsnící gumu špic uvnitř ráfku.

 

Arogantní reakce pořadatele na moje postěžování si, co se jim to válí na trati, byla už jen třešničkou na dortu – prý si vymýšlím, a ať se jedu podívat do Medlova, kde jim z trati prý lezou kusy střechy, a další kecy. Jo, klidně se do Medlova pojedu znovu podívat, ale vím jistě, že do Horního Města už mě nikdo znovu nedostane!

 

Start do první jízdy se mi absolutně nepovedl. Reakci jsem měl dobrou, ale branka padla nějak pomalu a musel jsem přibrzdit. Začínal jsem na 8. místě, dva soupeře postupně předjel a jelikož jeden další odstoupil, dostal jsem se tak na 5. místo, které jsem si udržel až do cíle. Měl jsem obavu z délky jízdy, 20 minut + 2 kola jsem letos ještě nejel, ale celkem se to dalo.

 

Do druhé jízdy jsem měl start relativně lepší, v zatáčce 3. místo. Avšak první borci mě vytlačili ven a hned jsem se propadl na 6. místo. Jednoho soupeře jsem pak předjel zpět a do cíle si opět dojel pro 5. místo, což udělalo i celkový výsledek.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >