Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 20. 5. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Smrk u Třebíče
Kategorie : Amatér MX2
Celkové umístění:  4. místo

 

Další závod Chalupa cupu se konal ve Smrku. Trať byla pěkně připravená a já se těšil. Přihlásil jsem se do kategorie Amatér MX2 a celkem se nás sjelo 32 závodníků. Takže byl skoro plný rošt a v průběhu závodů jsem si užil pěkné souboje.

 

V kvalifikaci jsem zajel 4. místo, což bylo dobré. Trať už se ale za tu chvilku stihla docela rozbít a dělaly se koleje.

 

Do první jízdy jsem odstartoval asi okolo 8. místa, ale postupem času se mi zadařilo dostat se dopředu na 5. místo. Během posledních dvou kol jsem ještě předjel dva jezdce a v cíli jsem nakonec získal skvělé 3. místo.

 

Ve druhé jízdě byl můj start o něco lepší než v první jízdě, během prvního kola jsem předjel několik jezdců přede mnou. V cíli jsem nakonec skončil na 4. místě. Celkově jsem na závodech vybojoval 4. místo, takže mi těsně utekla bedna.

 

Kondice mi vydržela během obou jízd, takže v závěru hodnotím závody velmi dobře a už se těším na další, které se konají v Dolních Heřmanicích.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >