Název podniku : Meteorit cup
Gbely (SVK)
Kategorie : Ama MX2
Celkové umístění:  11. místo

Týden před prvním závodem se bohužel neobešel bez komplikací. Prasknul mi řetěz, který následně urazil spojkový váleček na fungl nové motorce. Podařilo se nám to ale rychle opravit a mohli jsme tak vyrazit na první závody do Gbel.

Na místní trati jsem jezdil poprvé a už od rána poprchávalo. Trénink byl pro mě jedním velkým seznámením s tratí, ale i tak mě jízda díky dobře připravenému povrchu bavila. V kvalifikaci už se počasí o něco zlepšilo a jízda mě pořád velice bavila. Nakonec z toho vyšlo 5. místo z 50 jezdců.

Před první rozjížďkou asi půl hodiny hodně pršelo, naštěstí ale těsně před první jízdou Hobby pršet přestalo. To nic ale nemění na tom, že se na trati vytvořilo poměrně dost bláta. Naší kategorii nedali zaváděcí kolo, takže jsem moc nevěděl, co čekat. Start jsem měl výborný, okolo 2. místa. Celé první kolo jsem se hrozně trápil a k tomu jsem při souboji s jedním z jezdců upadl. Po pádu jsem se posunul asi na 18. místo, ale zachoval jsem klidnou hlavu a probojoval se na 12. místo, na kterém jsem dojel i do cíle.

Do druhé rozjížďky už svítilo sluníčko a trať uschla. Start se mi opět vyvedl, asi kolem 5. místa. V prvním kole jsem ale hodně chyboval, a tak nějak se mi v průběhu celé jízdy nedařilo dostat do tempa. Já se tak postupně propadal místo za místem až jsem skončil na 11. místě, na kterém jsem dojel do cíle.

Každopádně jsem si z prvního závodu sezóny odnesl hodně zkušeností, takže bych ho zhodnotil kladně a už se těším na další 🙂

Text: Jakub Nekoranec

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.