Komplikace Nekorance nezastaví

Jezdec: Jakub Nekoranec

Datum závodu : 2. 4. 2023
Název podniku : Meteorit cup
Gbely (SVK)
Kategorie : Ama MX2
Celkové umístění:  11. místo

 

Týden před prvním závodem se bohužel neobešel bez komplikací. Prasknul mi řetěz, který následně urazil spojkový váleček na fungl nové motorce. Podařilo se nám to ale rychle opravit a mohli jsme tak vyrazit na první závody do Gbel.

 

Na místní trati jsem jezdil poprvé a už od rána poprchávalo. Trénink byl pro mě jedním velkým seznámením s tratí, ale i tak mě jízda díky dobře připravenému povrchu bavila. V kvalifikaci už se počasí o něco zlepšilo a jízda mě pořád velice bavila. Nakonec z toho vyšlo 5. místo z 50 jezdců.

 

Před první rozjížďkou asi půl hodiny hodně pršelo, naštěstí ale těsně před první jízdou Hobby pršet přestalo. To nic ale nemění na tom, že se na trati vytvořilo poměrně dost bláta. Naší kategorii nedali zaváděcí kolo, takže jsem moc nevěděl, co čekat. Start jsem měl výborný, okolo 2. místa. Celé první kolo jsem se hrozně trápil a k tomu jsem při souboji s jedním z jezdců upadl. Po pádu jsem se posunul asi na 18. místo, ale zachoval jsem klidnou hlavu a probojoval se na 12. místo, na kterém jsem dojel i do cíle.

 

Do druhé rozjížďky už svítilo sluníčko a trať uschla. Start se mi opět vyvedl, asi kolem 5. místa. V prvním kole jsem ale hodně chyboval, a tak nějak se mi v průběhu celé jízdy nedařilo dostat do tempa. Já se tak postupně propadal místo za místem až jsem skončil na 11. místě, na kterém jsem dojel do cíle.

 

Každopádně jsem si z prvního závodu sezóny odnesl hodně zkušeností, takže bych ho zhodnotil kladně a už se těším na další 🙂

 

Text: Jakub Nekoranec

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >