Foglova premiéra ve Gbelech

Jezdec: Tomáš Fogl

Datum závodu : 2. 4. 2023
Název podniku : Meteorit cup
Gbely (SVK)
Kategorie : Hobby MX1
Celkové umístění:  12. místo

 

Poprvé jsem vyrazil na závody do Gbel na Slovensku. Trénink a kvalifikaci jsem tedy absolvoval jako seznamování s tratí. Byli jsme ještě spojení s kategorií Hobby MX2 a čas na kolo po kvalifikaci mě umístil na 36. místo na přípravce.

 

Při rozpravě v obědové pauze začalo dost pršet a my jsme jeli jako první kategorie. Na start naštěstí pršet přestalo, ale trať byla hodně blátivá. Po spadnutí roštu se mi nejelo nijak dobře, a tak jsem se propadal dále do hlouby pole a jízdu jsem dokončil na 14. místě.

 

Do druhé rozjížďky byly podmínky na trati ideální a start proběhl docela dobře. Asi z 46 jezdců jsem vyjížděl z první zatáčky kolem 10. místa. Jízda odsýpala pěkně a byl jsem s ní spokojený, a to i přes to, že dost foukalo. Cílem jsem projel na 10. místě. Celkově jsem skončil
na 12. pozici, což na první závod seriálu není špatné.

 

Text: Tomáš Fogl

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >