Když to bylo cestou…

Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 3. 9. 2023
Název podniku : Internacionale Italy
Viterbo (ITA)
Kategorie : S1 PRO
Celkové umístění:  8. místo

 

Tato akce byla spojena s vyzvednutím nové motorky od mého manažera Ivana Lazzarinyho. Když už se tedy pro motorku jelo, hned se i vyzkoušela. Ivan mně dobře radil, že je tato trať specifická, ať trénujeme už od čtvrtka. Tuto radu jsem však neposlechl a přijel do depa s rodinou až v pátek odpoledne.

1) nová nenastavená motorka,
2) nová trať, kde jsem nikdy nebyl,
3) imunita mínus a bolest hlavy … a problém byl na světě.

 

V sobotu jsem se kvalifikoval na 15. místě a v neděli na 10. místě. Padal jsem. Nesedělo mi nic, ani vlastní tělo.

 

První závodní rozjížďku jsem dokončil na 11. pozici a v druhé jízdě jsem po dvou pádech dojel na 13. místě. Jediné, co vyšlo, byla třetí jízda. Tam jsem dokázal dojet na 5. místě. Vůbec to nebylo ve stylu na Erika. Energie mi ubývala a včas jsem to zastavil. Do čtvrté rozjížďky jsem totiž už nenastoupil.

 

Bylo tam hodně italských pilotů ze světa. Většinu z nich na dráze MS předjedu, ale na jejich domácí půdě ve Viterbu jsem se musel poklonit a uznat jejich připravenost. Děkuji: REGION RACING, TM CZECH, L30 RACING A HLAVNĚ RODINĚ, která tam byla se mnou.

 

Text: Erik Provazník

 

Další REPORTY

Fuglau plné konkurence

Spojení českého a rakouského „mistráku motárdistů“ proběhlo ve Fuglau právě na rakouském území. Nesměl tady chybět ani Libor Bednář, který si v nabité konkurenci parádně zazávodil. Jaké to tam bylo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Bylo potřeba se hryznout

Viktor Špaček vyrazil na další podnik seriálu MX tratě, který se tentokrát konal na trati ve Vranově u Brna. A ač ho ráno trápil pocit únavy, nakonec tam padla i bedna. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >

Tak nás tu máte zas!

Soustředění číslo 2 v letošním roce se uskutečnilo na trati v Říkově. No a že Vás dorazila pořádná parta! Téměř 30 borců kroužilo po trati a soustředilo se na techniku, rychlost, starty… No jak už je u nás zvykem. Tak neváhej a přečti si o tom v článku.

Přečtěte si více >