Když to bylo cestou…

Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 3. 9. 2023
Název podniku : Internacionale Italy
Viterbo (ITA)
Kategorie : S1 PRO
Celkové umístění:  8. místo

 

Tato akce byla spojena s vyzvednutím nové motorky od mého manažera Ivana Lazzarinyho. Když už se tedy pro motorku jelo, hned se i vyzkoušela. Ivan mně dobře radil, že je tato trať specifická, ať trénujeme už od čtvrtka. Tuto radu jsem však neposlechl a přijel do depa s rodinou až v pátek odpoledne.

1) nová nenastavená motorka,
2) nová trať, kde jsem nikdy nebyl,
3) imunita mínus a bolest hlavy … a problém byl na světě.

 

V sobotu jsem se kvalifikoval na 15. místě a v neděli na 10. místě. Padal jsem. Nesedělo mi nic, ani vlastní tělo.

 

První závodní rozjížďku jsem dokončil na 11. pozici a v druhé jízdě jsem po dvou pádech dojel na 13. místě. Jediné, co vyšlo, byla třetí jízda. Tam jsem dokázal dojet na 5. místě. Vůbec to nebylo ve stylu na Erika. Energie mi ubývala a včas jsem to zastavil. Do čtvrté rozjížďky jsem totiž už nenastoupil.

 

Bylo tam hodně italských pilotů ze světa. Většinu z nich na dráze MS předjedu, ale na jejich domácí půdě ve Viterbu jsem se musel poklonit a uznat jejich připravenost. Děkuji: REGION RACING, TM CZECH, L30 RACING A HLAVNĚ RODINĚ, která tam byla se mnou.

 

Text: Erik Provazník

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >