Jednou za čas to prostě dře

Jezdec: Libor Bednář

Datum závodu : 20. 8. 2023
Název podniku : MMČR Supermoto
Cheb
Kategorie : S3 Veteran Cup 50+
Celkové umístění:  2. místo

 

Letošní závod v Chebu byl pro mě nejtěžším podnikem minimálně za poslední dvě sezóny. Ač jsem začal trénovat již v pátek, nedařilo se mi zajíždět pořádné časy. V sobotním tréninku jsem se konečně začal kamarádit s místním klouzavým asfaltem a pomalu zrychlovat. Nedělní ranní kvalifikace se nadmíru vydařila, a tak mi patřila druhá řada na startovním roštu.

 

Do závodu jsem nastupovat s určitým klidem a vědom si toho, že pokud se povede start, měl bych být schopen udržet soupeře z kategorie za sebou. Ovšem všechno bylo nakonec o dost složitější, než bych si přál. Při startu jsem neměl zařazeno, a dokonce se mi povedlo stroj zadusit!!! Velké štěstí bylo, že se mi vyhnuli všichni startující za mnou a nedošlo ke kontaktu. Vztek, který mě zcela ovládl, však pomohl ve stíhací jízdě z úplně poslední místa. Prodíral jsem se soupeři napříč kategoriemi až na druhé místo v té své.

 

První rozjížďka mě v horkém počasí stála hodně sil a připravit se do druhé rozjížďky nebylo opravdu lehké. Druhý start se mi už povedl podle představ, a dokonce se mi povedlo chytit tempo rychlých jezdců a krásně si s nimi zazávodit. Druhé místo v kategorii z druhé rozjížďky mi tak zajistilo celkové stříbro z Chebu.

 

Text: Libor Bednář

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >