Jeden problém za druhým

Jezdec: Jakub Nekoranec

Datum závodu : 17. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Trutnov
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  5. místo

 

Na další závody jsme vyrazili na Nova motocross cup do Trutnova. Trať byla luxusně připravená a celý trénink jsem si užíval. Jelikož na Jarim jsou závody v úplně jiném stylu než např. na Chalupa cupu, tak jsem jel kvalifikaci asi 40 minut potom, co jsem dojel trénink.

 

Kvalifikace se jede ze startu a já, protože jsem tento rok žádný jiný závod od Nova cupu nejel, tak jsem najížděl jako téměř poslední. Bohužel pořadatel ukazoval 15 sekund do startu už v době, kdy jsme s tátou teprve zamačkávali pomocník startu… Já jsem ještě neměl ani nasazené brýle a žebřík už spadnul… Než jsem si je nasadil, tak mi všichni ujeli a byla z toho stíhací jízda. Bohužel pak přišel lehký pád a tabulka na levé straně to nevydržela, což mě donutilo odstoupit.

 

Taťka to dokázal sešít pomocí stahovacích pásek a já tak mohl vyjet na první jízdu. V ten moment jsme ale zjistili, že jsem prorazil přední kolo, takže to vypadalo, že první závod ani nestihnu. Díky hromadnému pádu po startu se ale závod opakoval a já jen tak tak stihl najet na startovní rošt. Opět se mi start nepovedl, předjel jsem ale pár jezdců a dojel na 6. místě.

 

Do druhého závodu už to bylo lepší. Většinu závodu jsem jezdil na 4. místě a postupně stahoval jezdce před sebou. Dvě kola před koncem už jsem byl u něho, ale předjet jsem ho nedokázal. Celkově mi to dalo na 5. místo.

 

Text: Jakub Nekoranec

 

Další REPORTY