„Fýza“ zůstala zavřená doma

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 12. 8. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Vranov u Brna
Kategorie : Hobby MX1
Celkové umístění:  4. místo

 

Po delší odmlce od závodů jsme vyrazili na Chalupa cup do Vranova u Brna. Martinovi se doteď nenaskytla ta vhodná možnost, takže na vranovské trati jezdil i závodil poprvé v životě. Trénink byl tedy zejména ve znamení poznávání místního terénu. Na první dojem se Martinovi nelíbily některé skoky, které občas i přelétával. Nezklamaly ani bolavé a ztvrdlé ruce, které už se v poslední době staly takovou klasikou.

 

V kvalifikaci nasadili jezdci dost vysoký tempo, takže si mezi ostatními Martin připadal pomalý. Trať už se do té doby celkem rozbila a na některých místech to hodně kopalo. Nakonec se kvalifikoval na 7. místě a ve své kategorii MX1 zajel 3. flek.

 

Co napsat ke startu první rozjížďky. Ze startovního roštu vyjížděl Martin snad předposlední, takže bylo tak nějak jasný, co bude následovat – nekonečná stíhací jízda. Po délce trati se tvořily chumly závodníků a Martin je odzadu postupně předjížděl. Nakonec se propracoval až na celkové 14. místo, kde se až do konce jízdy zasekl. V kategorii MX1 to dalo na 6. pozici.

 

V mezičase pak následovalo dlouhé čekání. V jedné z kategorií totiž došlo ke zranění a čekalo se na příjezd sanitky. A jelikož se na programu vytvořilo už více jak hodinové zpoždění, organizátoři došli k závěru, že u všech kategorií dojde ke zkrácení jízd. Nám to vyšlo z 15ti na 12 minut + 1 kolo. V takových podmínkách (jak na trati tak z časových důvodů) si snad každý musel oddychnout.

 

Start do druhé rozjížďky vypadal úplně stejně jako v té první. Bohužel opět předposlední pozice, ze které se Martin musel protlačovat dopředu. Tentokrát se však celá situace dle mého názoru vyvíjela lépe. Trať už sice byla úplně rozmlácená, ale Martinovi se dařilo líp než před tím. Ze začátku v každém kole předjížděl tak šest jezdců a kolem cílové šachovnice se prohnal na 10. místě celkově a ve své kategorii na 4. pozici kousek za třetím závodníkem.

 

Tentokrát to nebylo nic jednoduchýho. Trénink je základ a bez něho to prostě nejde a v poslední době na to Martin s prominutím víceméně kašle. Na druhou stranu ale respektuji, že závodit chce, a i když ví, že to nebude žádná hitparáda, tak na závody jede. Nezbývá než doufat, že se situace a čas umoudří a bude zase líp.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >