Fogl „zkontroloval“ formu v Heřmanicích

Jezdec: Tomáš Fogl

Datum závodu : 25. 3. 2023
Název podniku : MX tratě
Dolní Heřmanice
Kategorie : MX1
Celkové umístění:  4. místo

 

Motokrosovou sezónu jsem zahájil na volném „kontrolním“ závodě webu Mx tratě v Dolních Heřmanicích. Trať mám docela najetou od loňského podzimního soustředění, tak se mi už od rána jelo hezky a mohl jsem tlačit na pilu.

 

V kvalifikaci na rychlé kolo se mi povedlo zajet 2. čas za Jonášem Nedvědem, který s námi jel jen asi tu kvalifikaci.

 

Start do první jízdy mi celkem vyšel a vyjížděl jsem kolem 5. místa. Jelo se mi dobře a držel jsem se špičky, kde jsem v druhé polovině závodu zaútočil na jezdce přede mnou a dostal se tak na 2. místo. Tak jsem jízdu i dokončil.

 

Druhá jízda byla až k závěru dne a k tomu ještě začalo mírně poprchávat. Start byl horší než v první jízdě, kolem 7. místa, a tak jsem musel víc máknout. Jenže mi pak došel rolf, začalo svítit slunce a za stálého pršení jsem musel sundat brýle. Nesešel jsem se s dobrým tempem a propadl se na 5. místo.

 

Celkově mi to dalo bohužel na 4. místo, ale na úvod sezóny jsem byl s mým výkonem spokojený. Hlavní pro mě bylo, že se vše obešlo bez úrazu.

 

Text: Tomáš Fogl

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >