Prověření od A do Z hned v úvodu sezóny

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 25. 3. 2023
Název podniku : Offroad maraton
Milovice
Kategorie : starší junior
Celkové umístění:  5. místo

 

Na první závod OFFROAD MARATONU do Milovic jsem se těšil. Večer před závodem se přihnal nárazový vítr a déšť. Netrval dlouho, ale i tak pár stanů létalo vzduchem. V noci ještě párkrát káplo, ale ráno bylo protrhané s lehkým vánkem.

 

Start závodu následoval po čtyřkolkách, a to v 10:30 hodin. Do závodu jsem odstartoval pohotově a zaujal druhé místo. V průběhu prvního kola při předjíždění pomalejších jezdců, kteří startovali před námi, mě předjel Sam Stuchlík jedoucí za SMX Rudník. Trať byla po čtyřkolkách rozbitá a spousta jezdců proskakováky přejížděla.

 

V předposledním kole v jedné pískové vracečce do mě vrazil Vašek Milsimer z Cecky bomba teamu a já se poroučel k zemi. Motorku jsem hned zvedl, nastartoval a pokračoval v jízdě. Přes veškerou rychlost se přede mne dostal Michal Pňáček z SMX Rudník. Po zbytek závodu jsme si spolu ještě několikrát vyměnili pozici.

 

Nakonec jsem do cíle dorazil s oteklou levou rukou na celkovém pátém místě, a to ze ztrátou pouhé jedné vteřiny na jezdce přede mnou. Pořadatel připravil pěknou trať, která hned v úvodu sezóny prověřila jezdce všech kategorií.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >