Důležitý je si to hlavně užít

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Klášterec nad Orlicí
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  11. místo

 

Po měsíční pauze, kdy jsem spíš marodil než jezdil, jsem se vydal na závody do Klášterce. Klasické složení taťka a Martin, doplnila moje Adélka a náš Davídek. Byl jsem moc rád, že tam jsou.

 

V tréninku jsem se dost trápil. Pořadatel totiž trať zase extrémně nakropil, takže žádná změna. Do kvalifikace jsem měl horší start, ale celkem rychle jsem se posunul v prvních kolech na 11. místo. Od osmé minuty jsem začal bojovat se soupeři za mnou a hlavně s nedostatkem sil. V cíli mi však 11. pozice zůstala.

 

Start do první rozjížďky byl hrozný. V druhé zatáčce mě ke všemu kluci zavřeli tak, že jsem musel vjet pod gumu a tím si to trochu zkrátit, tímto se všem omlouvám. Nicméně se mi jelo lépe a pěkně jsme si zazávodili, ale během posledních kol jsem za tím už dost vlál. V cíli opět jedenáctý.

 

Do druhé jízdy jsem měl skvělou reakci, ale moc brzo jsem ubral a stejně se propadl za první desítku. Jelo se mi dobře a dost kluků jsem popředjížděl. Ke konci jízdy jsem ještě stahoval kluka přede mnou, ale po pár pokusech o předjetí jsem to vzdal a dojel opět jedenáctý.

 

Výsledek průměrný, ale na to, jak to v Klášterci nemám rad, jsem si to i užil. Děkuji týmu, rodině a všem za podporu.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >