Důležitý je si to hlavně užít

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Klášterec nad Orlicí
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  11. místo

 

Po měsíční pauze, kdy jsem spíš marodil než jezdil, jsem se vydal na závody do Klášterce. Klasické složení taťka a Martin, doplnila moje Adélka a náš Davídek. Byl jsem moc rád, že tam jsou.

 

V tréninku jsem se dost trápil. Pořadatel totiž trať zase extrémně nakropil, takže žádná změna. Do kvalifikace jsem měl horší start, ale celkem rychle jsem se posunul v prvních kolech na 11. místo. Od osmé minuty jsem začal bojovat se soupeři za mnou a hlavně s nedostatkem sil. V cíli mi však 11. pozice zůstala.

 

Start do první rozjížďky byl hrozný. V druhé zatáčce mě ke všemu kluci zavřeli tak, že jsem musel vjet pod gumu a tím si to trochu zkrátit, tímto se všem omlouvám. Nicméně se mi jelo lépe a pěkně jsme si zazávodili, ale během posledních kol jsem za tím už dost vlál. V cíli opět jedenáctý.

 

Do druhé jízdy jsem měl skvělou reakci, ale moc brzo jsem ubral a stejně se propadl za první desítku. Jelo se mi dobře a dost kluků jsem popředjížděl. Ke konci jízdy jsem ještě stahoval kluka přede mnou, ale po pár pokusech o předjetí jsem to vzdal a dojel opět jedenáctý.

 

Výsledek průměrný, ale na to, jak to v Klášterci nemám rad, jsem si to i užil. Děkuji týmu, rodině a všem za podporu.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >