Druhý, ale ve výsledku první

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 27. 5. 2023
Název podniku : Moravské Drapák
Horní Město
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  2. místo

 

V Horním Městě u Rýmařova jsem nikdy ještě nezávodil a při prvním pohledu na trať jsem neměl dobrý pozic. Všeobecně stálo kolem trati málo praporkářů, v terénu se povalovalo hodně kamení a během dne se to rozbilo úplně na hadry. Což přinášelo spoustu pádů a následné zásahy lékařů. Naštěstí mně se všechny problémy vyhnuly a byl to pro mě super den.

 

Trénink jsem využil opravdu k důkladnému seznámení s tratí. Kvalda byla ještě tak trochu seznamovací a já zajel 7. čas z 20ti pilotů na roštu.

 

Start do první jízdy se mi celkem povedl a hned za první zatáčkou jsem se protáhl na vedoucí pozici. Ze začátku jsem musel odrážet útoky Michala Pňáčka z SMX Rudník, který záhy podlehl útoku Adama Kupsy. Adam na mě dorážel po zbytek jízdy. I tak se mi podařilo uhájit první místo.

 

Do druhé rozjížďky jsem vystartoval jako raketa, bral holeshot a usadil se ve vedení. Asi v polovině jízdy mě při předjíždění kolečkáře předjel Adam Kupsa. Ihned jsem se za něj pověsil a chtěl zpět na první místo. O pár zatáček dál jsme projížděli úsekem ze žlutou vlajkou, která signalizovala pád jednoho z jezdců a o dva skoky dál byl závod zastaven a jízda ukončena. Takže druhou jízdu jsem byl klasifikován na 2. místě a celkově skončil také druhý.

 

I přesto jsem si ale v průběžném pořadí vydřel 1. místo. Díky rodině a Region racing týmu za podporu a čas, který mi věnují.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >