Domove, sladký domove

Jezdec: Klára Černá

Datum závodu : 29. 7. 2023
Název podniku : 11. ročník pouťového Velkolosenického závodu
Velká Losenice
Kategorie : Ženy
Celkové umístění:  4. místo

 

Celý týden mě provázela nemoc, ale závody ve své rodné vsi jsem si prostě nechtěla nechat ujít, a tak jsem nakonec vyrazila. Od rána to vypadalo na skvělý závodní den. Sešlo se nás 9 holek, což je na závody u nás moc hezká účast.

 

Tréninky mě bavily. Trať byla parádně nachystaná, ráno trochu mokřejší, ale proměnila se v idoš.

 

Na startovní rošt jsme byli řazeni podle pořadí registrace. Jednoduše kdo dřív přišel, zabral lepší místo. Start do první jízdy se mi docela povedl a už jenom z toho jsem měla dobrý pocit.

 

Po prvních rozjížďkách se na nás ale přivalila bouřka s deštěm, takže to vypadalo, že se druhé jízdy zruší. Trať se totiž proměnila spíše v bláto plné kaluží. Nakonec se ale kluci z kategorie MX1 semkli a rozhodli se, že to rozjezdí a svůj závod odjedou.

 

V závodním dni se tedy pokračovalo dál. Trápily mě však lehké obavy, protože bláto není moje silná stránka. Nakonec jsem si ale druhou jízdu užila snad ještě víc, než tu první. Do cíle jsem dojela třetí a celkově jsem se umístila na bramborovém místě.

 

Text: Klára Černá

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >