Dlouhá noc a nulový trénink

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 29. 7. 2023
Název podniku : 11. ročník pouťového Velkolosenického závodu
Velká Losenice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  11. místo

 

Na závod do Velké Losenice jsme přijeli již den předem. Jelikož byla noc dlouhá, měli jsme ráno opravdu málo energie. Také mě velmi ovlivnilo to, že jsem na motorce neseděl od závodů v Kostelci, tedy pomalu 2 měsíce. Neměl jsem ani čas trénovat, musel jsem tedy zpočátku i mírnit tempo, jelikož jsem měl v motoru nový píst. První trénink byl fyzicky čisté utrpení, v tom druhém už se to trochu zlepšilo.

 

Na start první jízdy jsem nastupoval bohužel až jako desátý (podle přihlášení), což mi dalo dost špatnou pozici na startovním roštu a mělo to velký vliv. Současně jsem pokazil start, jelikož „pětka“ svítila pěkně dlouho a já si cuknul. Ani nevím, kolikátý jsem byl, ale během prvního kola jsem se dostal na 5. místo. Chvíli poté jsem překonal Chmelíka, který mi to ale po pár kolech vrátil a já byl opět pátý. V nájezdu do třetího kola před cílem jsem se dostal na 4. místo, avšak další soupeře jsem již nedohnal. Svůj výkon jsem ohodnotil jako velkou bídu, ale co bych taky mohl čekat.

 

Asi půl hodiny po dojetí přišel celkem velký déšť, který trval něco kolem 45 minut. Trať byla po tomto zásahu hodně promočená, ale pořád ještě sjízdná. Původně jsem si říkal, že bych do druhé jízdy šel, jenže jsem cestou na rozpravu o osudu dalších jízd potkal Luboše Krušinu. Ten mi svým moudrem ve stylu „já na to kašlu, kvůli 10 minutám jízdy nebudu 3 hodiny umývat motorku“ nasadil brouka do hlavy. Nakonec jsem naznal, že na tom něco bude a do druhé jízdy jsem nenastoupil. Tím pro mě závodní den skončil.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >