Chaos na úzké trati ve Štokách

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 13. 5. 2023
Název podniku : JIROMOTO Vysočina Cup
Štoky
Kategorie : 85 ccm
Celkové umístění:  7. místo

 

Při prvním pohledu na trať jsem byl udiven jak je úzká. Bylo tedy jasné, že ve velké míře rozhodne start a první zatáčka. Startovní rošt je pouze pro sedmnáct jezdců, a to ještě navíc s námi v JIROMOTU cupu startují holky. Jak je poslední dobou zvykem, večer trochu zapršelo. Jarní počasí je letos hold ubrečené.

 

Do tréninku a kvalifikace tedy nastoupilo sedmnáct jezdců na 85 ccm a k tomu osm holek. Na trati, která není velká, probíhal úplný chaos. Proto pořadatel do dalších rozjížděk přesunul holky do samostatného závodu.

 

Start do první rozjížďky se mi docela podařil. Tím, jak je ale trať úzká, jsem radši volil stopu venkem, abych se vyhnul mačkanici. Po startu jsem se usadil 7. místě. Trať byla místy blátivá a někde už dost rozbitá. Hlavně postupné předjíždění jezdců o kolo zpět mě posunulo až na 10. pozici.

 

Začátek druhé rozjížďky probíhal podobně. V první zatáčce došlo k pádu několika jezdců a já jezdil opět na 7. místě. Tuto pozici jsem si hlídal. Asi v polovině závodu došlo k pádu jezdců přede mnou a já se tím posunul na 5. místo. Tuto pozici jsem si uhájil až do cíle.

 

Ve Štokách jsem celkově skončil na 7. místě. I přesto, že to pro mě byl v tomto seriálu první odjetý závod a většina už má dva za sebou, jsem se usadil na 13. příčce celkového pořadí. Tento post se budu snažit na dalších závodech vylepšit.

 

Díky REGION racing teamu a jejich soustředění za snahu mě posunout zase o kus vpřed.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >