Bez očekávání jízda nad očekávání

Jezdec: Jakub Nekoranec

Datum závodu : 8. 4. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Karlín u Čejče
Kategorie : Ama MX2
Celkové umístění:  8. místo

 

Do Karlína jsem jel poprvé, takže jsem ani nevěděl, co od trati očekávat. Bohužel celou noc urputně pršelo a trať byla ráno nesjízdná. Pořadatelé se rozhodli spojit na trénink všechny kategorie. Na trať šli jen ti nejodvážnější a i ti tam moc dlouho nevydrželi.

 

Upřímně jsem čekal, že závod zruší, protože trať vypadala opravdu nesjízdně. Jenže ono nic, a pak přišly kvalifikace. My jsme tak na tu trať koukali a viděli, že se podmínky dost zlepšují. Rozhodl jsem se tedy, že to zkusím. Bohužel jsem v tu chvíli ještě nebyl oblečený a moje brýle neměly slídu. Než jsem se stihl obléct, ve své kategorii se mi povedlo zajet pouze 1 kolo, a to jsem ještě vyjel před časomírou, takže se to kolo ani nepočítalo.

 

Na startovní rošt jsem kvůli tomu nastupoval jako 38. na skoro kompletně neznámé trati. Naštěstí se mi podařilo najít 1 dobré volné místo na žebříku. Odstartoval jsem perfektně kolem 4. místa, na kterém jsem jezdil většinu závodu. Bohužel jsem dělal velké chyby, a tak se postupně propadl na 7. místo, s kterým jsem dojel do cíle. Do druhé jízdy se můj start o dost zhoršil – kolem 15. místa. Odtud jsem se probojoval na 10. místo, na kterém jsem i dojel.

 

Když vezmu v potaz podmínky a odjetí závodu bez tréninku a kvalifikace, tak jsem celkově se svým výsledkem spokojený 😄

 

Text: Jakub Nekoranec

 

Další REPORTY