Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 8. 4. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Karlín u Čejče
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  3. místo

 

Na první závod letošní sezóny jsem se těšil i přes to, že předpověď počasí hlásila vydatný déšť. Ráno při příjezdu na trať mi hned bylo jasné, že bude trať dost podmáčená od nočního deště. Dlouho jsem se proto rozhodoval, zda vůbec nastoupím do spojeného ranního tréninku.

 

Jak tak čas plynul, dospěl jsem k závěru, že se nakonec do mokrého ranního tréninku pustím. Trať byla opravdu dost mokrá a měkká a já dokázal objet pár kol, po kterých jsem zavítal do depa. V kvalifikaci se trať už dostala do lepší kondice a jelo se o dost lépe. Mně se podařilo ve své třídě zajet 5. pozici.

 

Do první jízdy se start docela povedl a já se tak mohl propracovávat dopředu startovním polem. Hned v prvním kole jsem však při předjíždění soupeře spadl a propadl se na 15. pozici. Jakmile se mi povedlo motorku zvednout, začala moje stíhací jízda. Cítil jsem se dobře a tempo bylo dobré. Nakonec se mi podařilo ve své třídě dojet na 2. pozici.

 

Do druhé jízdy jsem měl katastrofální start až někde ke konci startovního pole a opět začala moje stíhací jízda soupeřů. Na už docela rozbité trati bylo zejména důležité vybírat dobré stopy a udržovat si dobré tempo. Díky tomu jsem se dokázal propracovat na 3. pozici. Celkově jsem se umístil také na 3. místě a závody si užil.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >