Všechno je to v hlavě

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  13. místo

 

V sobotu jsem se zúčastnil dalšího klání v Opatově. Podmínky byly ideální, ale vzhledem k menšímu úrazu a nemoci jsem neměl za posledních 14 dní moc natrénováno. A jak se ukázalo, byl to celkem problém. Kvalifikaci jsem odjel na 12. místě. Potíže jsem měl především na zadním skoku do údolí, na který jsem opět nenašel ten správný set up.

 

Start do úvodní rozjížďky nebyl nejlepší a navíc jsem udělal v prvních dvou kolech pár drobných chyb, které mě odsunuly na zadní pozice. Měl jsem tedy dost co dohánět. Rychlost jsem nabral a předjel několik jezdců. Nakonec z toho bylo 12. místo, za což jsem byl rád.

 

Druhá rozjížďka proběhla téměř jako přes kopírák. Odstartoval jsem kolem 18. pozice, ale tempo jsem měl celkem dobré. Bylo to však o nervy. Vždy když jsem předjel v průběhu kola jezdce přede mnou, na zadním skoku do údolí jsem opět ztrácel. V cíli z toho nakonec vyšlo 13. místo, které jsem obhájil také celkově.

 

Do příštích závodů v Trutnově vím, na čem pracovat. Je to má oblíbená trať, tak se moc těším, že budu bojovat o umístění v první desítce. Děkuji za podporu Region racing a partnerům.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY