Trvalo to čtyři roky

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 8. 5. 2024
Název podniku : Sváteční motokros
Benátky u Litomyšle
Kategorie : 85ccm
Celkové umístění:  3. místo

 

V úterý celé dopoledne pršelo, ale i přesto jsem vyrazil do Benátek u Litomyšle. Ke zdejší trati se vážou moje začátky s motokrosem a následně jsem tu byl několikrát na soustředění s Josefem Mňukem. Zdejší trať trošku upadla v závodnické zapomnění a tento sváteční motokrosový závod tu byl po čtyřech letech.

 

Dopolední tréninky proběhly na blátě a trať byla více méně jednokolejná. Postupně se bláto vyházelo a trať byla sice o to víc rozbitá, ale již se dalo i předjíždět.

 

Start do první rundy byl špatný a já se rázem ocitl v půlce startovního pole. Chvíli mně trvalo, než jsem našel vhodná místa k předjíždění. Dařilo se. Probojoval jsem se až na 4. místo za Honzou Nevole, a tak i dojel do cíle.

 

Start do druhé jízdy byl mnohem lepší. Usadil jsem se na 3. pozici. Po zbytek jízdy jsem dotíral na Mikuláše Jelínka, který tlačil na Daniela Konečného. Byl to krásný závod a obzvláště druhou jízdu jsem si užil.

 

Celkově jsem si vyjel třetí pozici a jsem rád, že jsem do Benátek zavítal, neboť další závod se tady pojede 8. června 2024 (Jiromoto cup).

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY