REGION RACING TEAM logo

Těžko na cvičišti

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 7. 6. 2025
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  22. místo

 

Do Opatova na Nova cup jsem jel z důvodu tréninkového manka, protože mám závěrečné zkoušky, a tak se teď víc učím, než jezdím. Měl jsem v plánu jet ráno s juniorama, a potom po obědě v Licencích.

 

Na kvaldu byly ideální podmínky a jízdu jsem si užíval, dalo mi to na 5. místo. Do první jízdy jsem však z důvodu držení licence nastupoval jako předposlední. Start byl z dané pozice okolo 15. místa. Trať byla po dešti dost rozbahněná, ale propracoval jsem se na 6. pozici. Bohužel od poloviny závodu mi přestala fungovat spojka a v kolejích to bylo bez ní dost obtížné. Za těchto okolností jsem se propadl na konečné 9. místo.

 

Spojku jsme vyměnili a šli na druhou jízdu. Start v celku dobrý okolo, 9. místa. Následoval posun na 7. pozici, ale opět spojka bez funkce a po druhém kole jsem byl nucen odstoupit. Byl jsem klasifikovaný na 35. místě. Celkově 22. pozice.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Hořká pilulka

Kousek za našemi hranicemi s Polskem najdete trať v Bogatynii, a právě tady se konal další podnik Batti MX Cupu. Vyrazil sem Filip Cakl a jeho celkový dojem nebyl úplně nejlepší. Co se tam dělo a jak Filip dopadl v závodě? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Mistrák s atmosférou GP

Mistrovství ČR a světové GP najednou? Jasná věc, přesně takové spojení proběhlo uplynulý víkend na dráze ve Vysokém Mýtě. Filippe Knedlik tady závodil v rámci mistráku a zároveň se stal divákem světových závodů. Jak si takovou atmosféru užil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl splněn?

Jedno z dalších soustředění Jindry Hrabici proběhlo ve Vranově u Brna. Nechyběl tady Tom Procházka a ten si dal jasný cíl, a to v závodě dojet minimálně do 5. místa. Tak co, podařilo se? Přečti si článek a dozvíš se to.

Přečtěte si více >