Tankodrom už je v Pacově klasikou

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 28. 4. 2024
Název podniku : Krajský přebor SMS Jižní Čechy
Pacov
Kategorie : MX2
Celkové umístění:  25. místo

 

Pacov je pořádná trať, kde se jedou mistrovské závody a proto by byla chyba se nezúčastnit Krajského přeboru, který se zde konal. Vždy je tam početná účast, což se i potvrdilo a 276 jezdců mluví za vše.
V kategorii MX2 se nás sjelo 44, takže plný rošt a slušná konkurence.

 

V kvalifikaci se mi podařilo zajet pouze 2 rychlá kola, ve kterých jsem nemusel nějak razantně zpomalit vlivem nějakého pádu přede mnou, bohužel 36. pozice nebyla ideální.

 

Do první jízdy jsem odstartoval okolo 30. místa. Pozice se dost měnily. Chvíli jsem se posouval vpřed, pak následoval zase propad, ale celkově jsem dojel na 25. příčce.

 

Do druhé jízdy se mi start z pravé strany docela vydařil a po prvním kole jsem se pohyboval na 25. příčce. Trať byla rozmydlená slušně, ale podařilo se mi nasadit vyhovující tempo a postupně jsem stahoval soupeře a tím se posouval dopředu. V předposledním kole jsem útočil na 19. pozici, bohužel mojí chybou jsem si zašlápl motorku a nějaké pozice ztratil. Nakonec jsem dojel na 21. příčce. Celkově mi to dalo na 25. místo.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >