Takhle chutná čistá radost

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 4. 5. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  7. místo

 

Zdravím, zdravím. Třetí víkend po sobě, stejný seriál, jiná trať. Tentokrát Opatov u Svitav. Na závody jsem vyrazil už v pátek brzo, dorazil taťka, pak Martin s Vendy. O zábavu nebylo nouze, a tak se to neslo celý večer a následující den. Podpořit přijela i moje Adélka se synem Davídkem, za což jsem jim vděčný a moc děkuji.

 

Trať v tréninku se mi moc nelíbila a spíš jsem se trápil. Nakonec 10. místo.

 

Start do první jízdy byl hrozný, navíc jsem malém spadl za první zatáčkou. První půlku závodu jsem nemohl najít tempo a místa k předjetí. Pak se mi povedlo dostat na 10. místo a udělat si náskok. Docházely mi síly, ale stahoval jsem jezdce před sebou. Chtěl jsem ho v posledním kole předjet, nakonec mi to usnadnil sám a upadl. V cíli 9. místo.

 

Start do druhé jízdy byl ještě horší. Reakce dobrá, ale jezdci vedle mě se to smeklo, ,,sebral” mi přední kolo a já to tak tak ustál. Začínal jsem někde kolem 25. místa. Už ale během pár zatáček jsem volil dobré stopy a dařilo se mi dostávat dopředu. Na nic jsem nečekal a dral se dopředu, vlastně jediný, kdo mě zezadu předjel, byl Martin. Chtěl bych vyzdvihnout moment, kdy mě zavřel Mates Bock a já na něj zařval, jak jsem se lekl, on mě pak pustil a já mu děkuji za fair-play. No asi v 12. minutě jsem se prokousal až na 6. místo, a pak jen ujížděl. V cíli jsem měl fakt radost, dost možná nejlepší moje jízda zatím.

 

Celkově jak je zvykem sedmička. Moc děkuji všem za pomoc a podporu.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >