Sváteční soustředění v Rychnově

Další letošní REGIOŇácký soustředění se konalo na trati v Rychnově nad Kněžnou. Celé se to odehrálo v průběhu druhého svátečního květnového pondělí, ale na trať jezdci najížděli už den předem, kdy na ně čekal také bohatý program.

 

Celkově se sešlo deset svěřenců, které si pod svá křídla vzali dva trenéři Michal Votroubek a Erik Provazník, kterým tímto moc děkujeme. Vzhledem k nižší účasti se každému pilotovi dostalo dost pozornosti, takže se každý mohl posunout zase o kousek dopředu a zlepšit se ve svém ježdění.

 

Areál v Rychnově nabízí pro návštěvníky mimo motokrosového vyžití také ježdění na motokárách. A toho se samozřejmě muselo využít! V neděli po příjezdu tedy mladé závodníky čekal vložený závod motokár, z čehož byli snad všichni nadšení. Potom už následovala výborná večeře, kterou si všichni moc užili.

 

V sobotu depo přivítalo slunečné počasí, ale zároveň se teplota po ránu držela lehce nad nulou. To však vůbec nevadilo. Zmrzlé prsty si totiž všichni zahřáli při ranní rozcvičce a společně si i zaběhali. Nechyběla tedy ani příprava svěřenců před vjezdem na dráhu.

 

Jezdci to potom odpálili volným tréninkem, kdy si mohli samostatně načítat místní terén. Povrch byl sice suchý, ale i tak vypadají tratě na závodech, takže žádné výmluvy. Pak následovala první a druhá část úseků, a dokonce i trénink startů s rychlým kolem, což si každý mohl zopakovat desetkrát. Proběhlo také nastavení tlumičů a úpravy na technice motocyklu. Po dojetí tréninkového modulu se na 30 minut otevřel „open pitlane“, takže se každý svezl do sytosti.

 

Co napsat na závěr? Doufáme, že si to každý zúčastněný jezdec naplno užil. I trenéři byli spokojení. Piloti se chovali ukázněně a nikdo se naštěstí nezranil, což je přirozeně to nejdůležitější… Takže příště neváhej a přihlas se na naše soustředění také.

 

Text: Vendula Štěpánková

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >