Start – majorita úspěchu

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 4. 5. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  3. místo

 

Další na řadě byl opět Nova cup a opět v Opatově u Svitav. Tentokrát jsme na závody vyrazili už den předem a společně s Víťou a Viktorem si udělali grilovačku. Ráno si dorazil zazávodit dokonce i Denis Dvořák, takže depo jsme měli plný. Všechny naše jezdce pak dopoledne přepadla klasická tzv. „psychologická spirála“ v podobě kontroly tlaku v kolech. Takže se ufukovalo, dofukovalo… K tomu už není potřeba nic dodávat😁 Měli asi dlouhou chvíli.

 

Teď už k závodění… Dopolední kategorie neměly skoro vůbec naoráno, takže se za tu dobu nevyjela snad ani jedna kokej. V polední pauze však přišly úpravy a víceméně celou trať naorali a vytvořily se hroudy hlíny. Ke všemu to pak v tréninku (a kvalifikaci) klouzalo a stálo to za nic. Martin si v kvalifikaci vyjel 3. místo a klasicky nebyl spokojený.

 

Špaček starší se rozhodl, že před startem pořádně „vyzenuje“ a uklidní Martina. No nevím, co mu tam Viktor na roštu našeptával, ale očividně to zabralo. Martinovi se po dlooouhý době povedl start a v první zatáčce byl na nějaké 4. pozici. Odtud se rychle protlačil na 3. místo a tady se to nachvíli zašpuntovalo. Jakmile ale Martin předjel druhého závodníka, ten první už byl skoro hračka a už si to ujížděl na 1. pozici. Udělal si drobný náskok, který byl v této jízdě zásadní, protože se na něho začal dotahovat jezdec na 2. pozici. Bylo to pak docela drama, když se na Martina blatník na blatník v posledním kole docvakl. Martin ale nepolevil a do cíle si svoje 1. místo udržel. Fakt hezkej výkon a obrovská radost, i když toho měl plný zuby.

 

Reakce do druhé rozjížďky vypadala dobře, ale v první zatáčce se mu to pak bohužel smeklo a bylo to… prej takovej „breakdance“. Takže vyjížděl asi z 15. místa, což je dost pech. Předjíždět se mu moc nedařilo a šlo to dost pomalu. Než se dostal na 5. místo, byla víc než půlka jízdy pryč. Potom se až do konce pokoušel o předjetí třetího a čtvrtého závodníka, bohužel však marně a cíl míjel na 5. místě se ztrátou pouhých dvou desetin sekundy.

 

Zase nevím, co k tomu na závěr dodat, byla jsem z toho smutná, možná i víc než Martin. Fakt mu to přeju a není jednoduchý pokaždý vidět tohle… No nic, teď trošku spočneme a už ve středu nás čeká Memoriál Michaela Špačka v Holicích. Tak se vidíme tam.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >