Stará „dobrá“ klasika

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 18. 5. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 21 – 32 let
Celkové umístění:  3. místo

 

Tak jsme se letos již potřetí vypravili do Opatova na Jarriho. Ráno v dopoledních kategoriích jezdce prý trápilo bahno. Odpoledne to už ale vypadalo na idoš, i když trošku mokra a bahínka se na trati taky místy našlo. Martin se v tréninku prej jen vozil, takže to za moc nestálo a vypadlo z toho až 5. místo se ztrátou 8 vteřin na prvního.

 

Trable s dobrým startem pokračovaly i tentokrát. No, dneska Viktor asi nevytáhl dobrou radu a start do první rozjížďky se jako obvykle nepovedl. Naštěstí se pak alespoň úspěšně vyhnul hromadnému pádu v první zatáčce. Z nějakého 15. místa tedy následovala klasická stíhací jízda. Dostal se tak až na 4. pozici, což pro Martina znamenalo 3. místo (jezdec na 3. místě totiž nebyl klasifikován). První trojka v posledních kolech zajížděla stejně rychlá kola, ale na bližší dojetí už to nestačilo. Cílem tedy projížděl na 3. místě v kategorii.

 

Reakce na roštu do druhé rozjížďky byla solidní, pak ale Martinovi a Víťovi zkřížil cestu soupeř zleva a více méně jim zkazil celý start. Opět tak vyjížděli ze zadních pozic. Teď už to tak rychle nešlo, ale nakonec se Martin propracoval na 4. místo. První trojka už však byla v nedohlednu, takže mu tato pozice patřila i v cíli.

 

Celkově to s trochou štěstí dalo opět na 3. stupínek na bedně. Tady ta věčně se opakující situace už nás ani jednoho moc nebaví… chtělo by to změnu, jenže to by si asi Martin musel namontovat na startu přídatný raketový pohon, nebo já už nevím… protože rychlost je fakt tzv. „on the point“ a kdyby se mu podařilo odstartovat, tak tam prostě vydrží. No nic, díky Špačkům, Adélce a malýmu a Denisovi s Terkou za společnost v depu i na trati a jedeme dál.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY